To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.

Instalacja, konfiguracja - gmail zmienił zasady i nie można wysyłać fv i upomnień

electronic - 2022-06-14, 16:26
Temat postu: gmail zmienił zasady i nie można wysyłać fv i upomnień
Dobry,
infolinia zajęta a klient nagli ;)
Z wysyłaniem fv już poradziłem drukujemy do pdf i wysyłamy ręcznie klient mówi że tak nawet lepiej;)
Jest natomiast problem z upomnieniami o płatnościach, żeby wyglądało to jak wcześniej - w tabelce nr dokumentu i kwota z terminem. Można to dalej gmailem wysyłać? program SB jest tam zgłoszony jako zaufany? wcześniej po prostu wybraliśmy opcję zezwalaj na "niepewne" czy jak tam zwał aplikacje do logowania, od teraz zaszły zmiany. Czy założyć konto u innego dostawcy co nie jest dla nas żadnym problemem.?
Z górki dzięki za podpowiedzi.

Piekary - 2022-06-15, 06:55

Nie, nie jest. Jest jako firma trzecia i ma zablokowany dostęp do gmail. Jedyne wyjście na teraz to nowy mail do wysyłania z przekierowywaniem do gmaila.
electronic - 2022-06-15, 10:34

Bardzo dziękuję za szybką odp,
Ten nowy mail gdzie najlepiej utworzyć? Jest coś sprawdzonego?
Pamiętam że wcześniej się męczyłem bodajże z WP i nie szło więc wybraliśmy wtedy gmaila, wolałbym uniknąć konfigurowania etc. jeśli miałoby to nie działać.
Z górki dziękówki.

Piekary - 2022-06-18, 06:56

Niestety nic sprawdzonego nie mogę polecić bo w firmie mamy mail na własnym hostingu z naszą domeną a gmail to źródło zapasowe. Prywatnie też używam gmail.
piotrek - 2022-07-20, 09:24

Niestety coraz więcej usługodawców wprowadza sposób autoryzacji, którego nie obsługujemy. W opcjach wysyłki najlepiej zaznaczyć "wysyłaj przez Thunderbird", wtedy program będzie korzystał z tego klienta pocztowego, dodatkowo zapisując wysłane wiadomości w katalogu "Wysłane" tego programu. To jest na ten moment rozwiązanie polecane przez koleżanki z działu technicznego.
i_r_elektron - 2022-10-31, 09:10

Niestety akurat w tym przypadku infolinia nie miała pomysłu, więc musiałem poszperać sam. Wygeneruj hasło aplikacji i skorzystaj z niego zamiast hasła do swojego konta. Szczegóły oraz instrukcje co musisz zrobić znajdziesz na tej stronie https://support.google.com/accounts/answer/185833
Znajduje się tam również formularz kontaktowy, którego możesz użyć w przypadku dalszych problemów. Mi wszystko działa już od ponad dwóch miesięcy i wysyłam bez problemu FV mailowo :lol:

piotrek - 2022-11-14, 12:52

No tak, jest to opisane na naszej stronie w poradach jako jedna z opcji
http://www.symplex.eu/?q=node/314



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group