Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
gmail zmienił zasady i nie można wysyłać fv i upomnień
Autor Wiadomość
electronic 

Posty: 50
Wysłany: 2022-06-14, 15:26   gmail zmienił zasady i nie można wysyłać fv i upomnień

Dobry,
infolinia zajęta a klient nagli ;)
Z wysyłaniem fv już poradziłem drukujemy do pdf i wysyłamy ręcznie klient mówi że tak nawet lepiej;)
Jest natomiast problem z upomnieniami o płatnościach, żeby wyglądało to jak wcześniej - w tabelce nr dokumentu i kwota z terminem. Można to dalej gmailem wysyłać? program SB jest tam zgłoszony jako zaufany? wcześniej po prostu wybraliśmy opcję zezwalaj na "niepewne" czy jak tam zwał aplikacje do logowania, od teraz zaszły zmiany. Czy założyć konto u innego dostawcy co nie jest dla nas żadnym problemem.?
Z górki dzięki za podpowiedzi.
_________________
eletech
 
 
Piekary 

Pomógł: 6 razy
Posty: 136
Wysłany: 2022-06-15, 05:55   

Nie, nie jest. Jest jako firma trzecia i ma zablokowany dostęp do gmail. Jedyne wyjście na teraz to nowy mail do wysyłania z przekierowywaniem do gmaila.
 
 
electronic 

Posty: 50
Wysłany: 2022-06-15, 09:34   

Bardzo dziękuję za szybką odp,
Ten nowy mail gdzie najlepiej utworzyć? Jest coś sprawdzonego?
Pamiętam że wcześniej się męczyłem bodajże z WP i nie szło więc wybraliśmy wtedy gmaila, wolałbym uniknąć konfigurowania etc. jeśli miałoby to nie działać.
Z górki dziękówki.
_________________
eletech
 
 
Piekary 

Pomógł: 6 razy
Posty: 136
Wysłany: 2022-06-18, 05:56   

Niestety nic sprawdzonego nie mogę polecić bo w firmie mamy mail na własnym hostingu z naszą domeną a gmail to źródło zapasowe. Prywatnie też używam gmail.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-07-20, 08:24   

Niestety coraz więcej usługodawców wprowadza sposób autoryzacji, którego nie obsługujemy. W opcjach wysyłki najlepiej zaznaczyć "wysyłaj przez Thunderbird", wtedy program będzie korzystał z tego klienta pocztowego, dodatkowo zapisując wysłane wiadomości w katalogu "Wysłane" tego programu. To jest na ten moment rozwiązanie polecane przez koleżanki z działu technicznego.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
i_r_elektron 

Posty: 1
Wysłany: 2022-10-31, 09:10   

Niestety akurat w tym przypadku infolinia nie miała pomysłu, więc musiałem poszperać sam. Wygeneruj hasło aplikacji i skorzystaj z niego zamiast hasła do swojego konta. Szczegóły oraz instrukcje co musisz zrobić znajdziesz na tej stronie https://support.google.com/accounts/answer/185833
Znajduje się tam również formularz kontaktowy, którego możesz użyć w przypadku dalszych problemów. Mi wszystko działa już od ponad dwóch miesięcy i wysyłam bez problemu FV mailowo :lol:
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-11-14, 12:52   

No tak, jest to opisane na naszej stronie w poradach jako jedna z opcji
http://www.symplex.eu/?q=node/314
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group