Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotrek
2011-02-18, 14:56
Raport zmianowy
Autor Wiadomość
AB... 
AB

Posty: 8
Wysłany: 2011-02-17, 15:00   Raport zmianowy

Witam,
Testowałem sprzedaż w Bistro za pomocą palma. Stworzyłem zamówienie po czym wysłałem na drukarkę fiskalną wpisując kwotę od klienta w celu wyliczenia reszty do wydania.
W raporcie zmianowym (zarówno X jak i Z) w linii "Gotówka stan końcowy" widnieje kwota, którą kelner otrzymał od klienta a nie wartość samego paragonu. Czy tak ma być ??

Pozdrawiam
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-18, 10:15   

Wartość samego paragonu powinna być w polu utarg. A czy jest wykazana reszta?
 
 
 
AB... 
AB

Posty: 8
Wysłany: 2011-02-18, 14:53   

Nie znajduję na raporcie zmiany w Bistro pola "utarg", być może mam nieaktualną wersję programu. W każdym bądź przeprowadziłem ponownie symulację i wychodzi na to, że podczas sprzedaży bezpośrednio na bistro (tzn. obsługa sali) na raporcie pojawia się kwota równa sumie wartości wystawionych paragonów, niezależnie od tego czy przy zakończeniu paragonu wpisujemy kwotę jaką daje klient czy też jej nie wpisujemy. Błąd (zakładam, że to jednak jest błąd) pojawia się podczas sprzedaży za pomocą palma i programu BistroMO. Otóż zamiast sumy wystawionych paragonów pojawia się suma pobranych przez kelnera pieniędzy. Np. Klient zamówił coś na wartość 15 zł. Daje kelnerowi 50 zł. Kelner wpisuje kwotę i palm wylicza 35 zł reszty. Na raporcie zmiany w polu "Gotówka stan końcowy" oraz "Gotówka" pojawia się kwota 50 zł zamiast 15zł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group