Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
rozliczanie kasjerów w systemie zmianowym
Autor Wiadomość
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2012-09-09, 23:47   

titamida napisał/a:
Chodzi o to, ze niektórzy robili raporty dobowe w ciągu dnia po zmianie nie wiedząc, że to złe


eee tam dlaczego to złe ? :mrgreen:

Dla mnie jako serwisanta urządzeń fiskalnych to dobre bo szybciej się zmienia sprzęt na nowszy i lepszy :lol:

to taki mały offtopic
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2012-09-10, 06:58   

Można wnioskować, że tak podpowiadasz ludziom lub nie podpowiadasz tak ale też nie ostrzegasz :-)
 
 
Ania 


Pomogła: 5 razy
Posty: 114
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-10-01, 10:01   

titamida napisał/a:
Najważniejsze aby wszyscy i ci od kas i od drukarek wiedzieli że KAŻDY RAPORT DOBOWY skraca życie kasy. Chodzi o to, ze niektórzy robili raporty dobowe w ciągu dnia po zmianie nie wiedząc, że to złe


Owszem, raport dobowy skraca żywotność kasy fiskalnej czy drukarki ale nie należy wmawiać użytkownikom że zrobienie 2 czy więcej raportów dobowych w ciągu dnia jest błędem i nigdy w życiu nie można tego robić. Czasami są takie sytuacje, że trzeba wyzerować drukarkę a spotkałam się z takimi sytuacjami "bo serwisant powiedział że nie wolno!!"
_________________
Indywidualne szkolenia Small Business i Bistro
https://szkoleniasb4.wixsite.com/szkoleniasb4
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2012-10-01, 14:11   

Tu chyba nikt nie miał na myśli zakazu czy straszenia, że nie wolno. Chodziło dokładnie o to, że rozliczanie kasjerów raportem dobowym to strata pieniędzy na szybsze "zajechanie" urządzenia fiskalnego.
 
 
tenetkasy 
tenet

Pomógł: 1 raz
Posty: 34
Wysłany: 2012-10-01, 21:17   

Raport dobowy fiskalny jest dla Urzędu Skarbowego, a każdy inny raport niefiskalny jest dla potrzeb rozliczenia kasjerów, chyba że nie robimy żadnych zmian to raport dobowy fiskalny też może służyć do rozliczenia kasjerów ale musimy pamiętać że na takim raporcie nie będzie rozliczonych form płatności, opakowań oraz wpłat i wypłat,

Kasy SHARP robią raport dobowy fiskalny wraz z raportem niefiskalnym gdzie są rozliczone dodatkowe operacje niefiskalne.

Jeżeli chodzi o możliwość wykonywania raportów dobowych kilka razy dziennie to nikt nam tego nie zabrania mamy tylko obowiązek wykonać go maksymalnie raz na 24h.

Prosty przykład: mamy dostawę towaru gdzie zmienia się nazwa lub stawka VAT to aby sprzedać ten towar na tym samym kodzie to musimy zrobić raport dobowy aby poprawić kod,
oczywiście można poczekać na koniec dnia ale jak sklep czynny do 22 a pracownica nie ma uprawnień do zmian w kodach to musimy to wykonać raport w czasie pracy sklepu.
_________________
Jacek tenet
 
 
 
chorwat 

Posty: 9
Wysłany: 2013-01-29, 23:42   

Dalej wałkuję temat z raportami kasjera w poz. wystaw na drukarce fiskalnej Mera. Czy jest możliwość raportowania jak w kasach Elzab? czyli loguje się kasjer , jeśli ma zerowe liczniki to program pyta się o stan początkowy... o podaje np.100zł handluje i robi raport kasjera w ciemno program pyta się o " zliczono w szufladzie" podaje i wychodzi raport : stan początkowy , sprzedaż, zapłata got , karty, ogółem zliczono , różnica......
Bawiłem się dziś i poddałem się nie mogę wklepać stanu początkowego.
 
 
 
kamil 

Posty: 15
Wysłany: 2013-02-02, 11:06   

Wydaje mi się, że wystarczy F8 i wpłata do kasy, a na koniec zmiany raport zmianowy lub raport kasjera Z.
 
 
bastizg 

Pomógł: 31 razy
Posty: 225
Wysłany: 2013-02-02, 14:24   

chorwat napisał/a:
Dalej wałkuję temat z raportami kasjera w poz. wystaw na drukarce fiskalnej Mera. Czy jest możliwość raportowania jak w kasach Elzab? czyli loguje się kasjer , jeśli ma zerowe liczniki to program pyta się o stan początkowy... o podaje np.100zł handluje i robi raport kasjera w ciemno program pyta się o " zliczono w szufladzie" podaje i wychodzi raport : stan początkowy , sprzedaż, zapłata got , karty, ogółem zliczono , różnica......
Bawiłem się dziś i poddałem się nie mogę wklepać stanu początkowego.


W konfiguracji drukarki fiskalnej, F9 - kasa i raport zmiany, zaznaczamy Deklaracja stanu kasy na początku zmiany, Deklaracja stanu kasy na końcu zmiany i co tam jeszcze chcesz.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group