Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
jak anulować paragon
Autor Wiadomość
hydrosowa 

Posty: 20
Wysłany: 2013-10-20, 09:40   jak anulować paragon

Witam
mam pytanie przez pomyłkę przepuściłem sprzedaż przez drukarkę fiskalną towarów a nie powinienem gdyż faktura była wystawiona na firmę czy mogę to jakoś anulować?
 
 
bastizg 

Pomógł: 31 razy
Posty: 225
Wysłany: 2013-10-20, 11:45   Re: jak anulować paragon

hydrosowa napisał/a:
Witam
mam pytanie przez pomyłkę przepuściłem sprzedaż przez drukarkę fiskalną towarów a nie powinienem gdyż faktura była wystawiona na firmę czy mogę to jakoś anulować?


Pod względem podatkowo - prawnym -> Google : korekta sprzedaży zarejestrowanej na kasie fiskalnej
Pod względem magazynowym : albo funkcja zwroty do paragonu, albo po prostu usuń paragon z systemu, ewentualnie ustaw parametrach faktury że jest to faktura do paragonu, chodzi o to, żeby sprzedaż nie była 2x ściągnięta z magazynu.
 
 
 
hydrosowa 

Posty: 20
Wysłany: 2013-10-20, 12:11   Re: jak anulować paragon

bastizg napisał/a:
hydrosowa napisał/a:
Witam
mam pytanie przez pomyłkę przepuściłem sprzedaż przez drukarkę fiskalną towarów a nie powinienem gdyż faktura była wystawiona na firmę czy mogę to jakoś anulować?


Pod względem podatkowo - prawnym -> Google : korekta sprzedaży zarejestrowanej na kasie fiskalnej
Pod względem magazynowym : albo funkcja zwroty do paragonu, albo po prostu usuń paragon z systemu, ewentualnie ustaw parametrach faktury że jest to faktura do paragonu, chodzi o to, żeby sprzedaż nie była 2x ściągnięta z magazynu.


Jeśli chodzi o magazyn to wiem co zrobić interesowało mie pod względem prawnym,bardzo dziękuje za pomoc już sobie poczytałem.
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2013-10-20, 21:12   Re: jak anulować paragon

hydrosowa napisał/a:
Witam
mam pytanie przez pomyłkę przepuściłem sprzedaż przez drukarkę fiskalną towarów a nie powinienem gdyż faktura była wystawiona na firmę czy mogę to jakoś anulować?


tu księgowo jest wszystko ok. Nie jest błędem sprzedaż przez drukarkę i wystawienie do tego faktury. Do kopii faktury trzeba dołączyć oryginał paragonu. Reszta jak wyżej napisano
Znam firmy które wszystkim kupującym sprzedają najpierw na paragon a potem jak trzeba to wystawiają do tego fakture nawet dla firm
 
 
hydrosowa 

Posty: 20
Wysłany: 2013-10-21, 08:51   Re: jak anulować paragon

ted napisał/a:
hydrosowa napisał/a:
Witam
mam pytanie przez pomyłkę przepuściłem sprzedaż przez drukarkę fiskalną towarów a nie powinienem gdyż faktura była wystawiona na firmę czy mogę to jakoś anulować?


tu księgowo jest wszystko ok. Nie jest błędem sprzedaż przez drukarkę i wystawienie do tego faktury. Do kopii faktury trzeba dołączyć oryginał paragonu. Reszta jak wyżej napisano
Znam firmy które wszystkim kupującym sprzedają najpierw na paragon a potem jak trzeba to wystawiają do tego fakture nawet dla firm


o wystawianiu faktury do paragonu wcześniej puszczonego na kasie to wiem że jest ok.tylko trapi mnie myśl taka że fiskalna jest dla osób prywatnych a nie dla firm tak jak pisał wcześniej bastzig poczytałem sobie w necie i wiem że trzeba zrobić korektę opisując zdarzenie w moim przypadku jest to pomyłka ludzka
pozdrawiam
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2013-10-21, 09:39   

Ja dalej nie widzę problemu. To,że jest paragon fiskalny dla firmy i faktura to nie błąd
Dopinasz paragon do kopii faktury. Chyba przesadzasz z interpretacja przepisów o kasach fiskalnych
A ponadto masz jeżeli został wystawiony paragon fiskalny a klient zażądał faktury to wystawiasz fakturę a paragon dopinasz do kopii.Nic tam nie napisali,ze to ma być osoba prywatna
 
 
jick 

Posty: 36
Wysłany: 2013-10-24, 10:06   

Ty puściłeś fakturę na drukarce fiskalnej czy paragon? Jak fakture to nie ma problemu bo ona jest normalną fakturą przecież. Jak paragon to wyżej masz napisane co zrobic. Faktura puszczona przez drukarkę fiskalną ma specjalny opis w programie. Nie jest też doliczana do raportów miesięcznych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group