Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Butelka zwrotna. Błąd Drukarki fiskalnej.
Autor Wiadomość
kasy 

Posty: 14
Wysłany: 2018-07-26, 03:41   Butelka zwrotna. Błąd Drukarki fiskalnej.

.
Witam.

Po przyjęciu zwrotu butelki na samym początku paragonu (jako pierwsza pozycja na paragonie) NIE MOŻNA w następnej kolejności sprzedać piwa w tandemie z butelką.
A w odwrotnej kolejności, można bez żadnego problemu czyli
- najpierw sprzedać piwo w tandemie z butelką, a potem przyjąć pustą butelkę kodem 50 (pusta butelka ma w magazynie kod 50).

W czym problem? napiszę szczegółowo:

Kod kreskowy na butelce z piwem (Królewskie) ma w magazynie dopisany tandem - pustą butelkę.
Po zeskanowaniu kodu z butelki POS sprzedaje zawartość butelki oraz butelkę pustą (dwie pozycje na paragonie).

Sprzedaż odbywa się za pomocą klawiatury przez Wystaw / dokument sprzedaży (Alt-F6)
Drukarka Novitus HD E online.
Jeżeli kasjer najpierw przyjmie zwrot butelki, czyli kupi 1 butelkę pustą, kombinacją klawiszy
*-1 Enter 50 Enter
to jeżeli potem KASJER skanuje butelkę z piwem, POS nie może sprzedać już na tym paragonie piwa z butelką.
Każda próba zeskanowania kodu z butelki po przyjęciu przedtem butelki pustej wybija na drukarce fiskalnej komunikat BŁĘDU.

BŁĄD - Wyłączony tryb transakcji

Aby drukarka ruszyła trzeba na drukarce wcisnąć C, ale nadal nie sprzeda piwa w tandemie z butelką. To się zapętla. Drukarka uporczywie wywala ten sam błąd. Nie można już sprzedać nic na tym paragonie. Jedyna możliwość to zakończenie paragonu z przyjętą jedną butelką. Musi być jakiś tego powód.

Dlaczego tak się dzieję?
Co zrobić, aby można było najpierw przyjąć, kupić pustą butelkę od klienta, a potem sprzedać piwo w Tandemie z butelką za pomocą kodu kreskowego z butelki?

(potrzebne to jest np. w takim przypadku:
- klient stawia na ladzie przed kasjerem pustą butelkę do zwrotu, widać, że klient ma też zamiar podać kasjerowi do zeskanowania butelkę z piwem, ale kasjer ma na razie tylko butelkę pustą, więc obrotny kasjer aby nie tracić czasu, zanim klient poda mu pełną butelkę z piwem, odstawi przedtem pustą butelkę z lady do skrzynki, traci pustą butelkę z oczu, musi więc na POS-ie zarejestrować jej przyjęcie, aby później nie zapomniał odliczyć klientowi pustej od wartości całego paragonu, czynnik ludzki jest ułomny)

(na kasie fiskalnej tak się robi bez problemów, kolejność, czy najpierw przyjecie pustej butelki czy najpierw sprzedaż piwa z butelką nie ma żadnego znaczenia)

co robię źle?

Pozdrawiam.

---------------
poniżej problem techniczny, nie dotyczy bezpośrednio opisanego tematu postu:
ZROBIŁEM FOTKĘ TEGO KOMUNIKATU B Ł Ę D U NA DRUKARCE Novitus HDE I CHCIAŁEM JĄ TU WSTAWIĆ. BYŁOBY MOŻE BARDZIEJ CZYTELNE O CO MI CHODZI.
NIESTETY NIE MOGĘ WSTAWIĆ FOTKI. NAJPIERW WSTAWIŁEM TEN TEMAT W INNYM, NIEODPOWIEDNIM DZIALE Z CIĘŻKĄ FOTKĄ. MIMO, ŻE USUNĄŁEM STAMTĄD TEN TEMAT I PRZENIOSŁEM TU, TO SYSTEM MI TO ZDJĘCIE JEDNAK POLICZYŁ I NIE MOGĘ JUŻ WSTAWIĆ FOTKI TUTAJ. - TROCHĘ TO CHORE JEST.
WSTAWIANIE ZDJĘĆ JAKO LINKI DO INNYCH STRON KOŃCZY SIĘ NAJCZĘŚCIEJ, PO JAKIMŚ CZASIE, TYM, ŻE FOTKI NIE WIDAĆ.
 
 
kasiarz 

Pomógł: 7 razy
Posty: 104
Wysłany: 2018-07-26, 09:26   

Wszystkie drukarki fiskalne mają takie zabezpieczenie - wymóg Ministerstwa.

Nie można sprzedać lub zwrócić opakowania jako pierwszej pozycji i następnie coś sprzedawać opodatkowanego. Jedna możliwość to sprzedaż lub zwrot kolejnego opakowania lub zakończenie transakcji.

Co innego jak rozpoczynasz sprzedaż opodatkowaną - wtedy możesz do woli żonglować towarami i opakowaniami.

Oczywiście dotyczy to tylko sprzedaży On-line.
 
 
kasy 

Posty: 14
Wysłany: 2018-07-26, 14:49   

.
Bardzo dziękuję kasiarz za wyjaśnienie.

Pozdrawiam.

tak jeszcze myślę...

Takie zabezpieczenie nie zabezpiecza interesu klienta. Najczęściej klient stara się na początku transakcji oddać puste butelki, pozbywa się zbędnego balastu, robi sobie miejsce w torbie na zakupy. Pasowało by to od razu zarejestrować, a nie odkładać na później bo to się różnie może skończyć.

Chyba to nie jest zbyt istotne zabezpieczenie, a raczej zupełnie nie ważne skoro kasa fiskalna tego nie ma?
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2018-07-28, 14:00   

w kasach też jest to zabezpieczenie.
Pierwszą pozycją sprzedawaną nie może być kaucja
Można ewentualnie tylko zwrócić butelki (kaucje)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group