Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Elzab mera TE ofline
Autor Wiadomość
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2017-12-22, 09:25   Elzab mera TE ofline

Witam,
Czy byłaby taka możliwość, żeby zrobić tak, żeby drukarka fiskalna ustawiona w trybie ofline, drukowała anulowane paragony?
Od momentu gdy ustawiłem drukarkę w trybie ofline, ze względu na możliwość obsługiwania kilku klientów znacząco wzrosła ilość anulowanych paragonów.
Czy to przypadek?
 
 
kasiarz 

Pomógł: 7 razy
Posty: 104
Wysłany: 2017-12-22, 10:51   

W trybie offline pomimo, że wychodzisz z opcji "Wystaw" i nic się nie drukuje na drukarce to uznaje się, że anulowano paragon (oczywiście, jeżeli coś było nabite).
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2017-12-22, 11:34   

Samodzielne stanowisko POS ekran dotykowy, dodatkowo podłączony zewnętrzny monitor dla klienta żeby widział swoje zakupy.
Drukarka Elzab Mera Te w trybie ofline.
Kasjerka wprowadza jakieś pozycje, po czym anuluje cały paragon. Zaczyna obsługiwać następnego klienta, a po poprzednim anulowanym paragonie ani widu ani słychu. Oczywiście mogę to zauważyć w raporcie kasjera albo raporcie zmiany, że takie rzeczy miały miejsce.
Po rozmowie z kasjerką i tu przyznam jej rację, stwierdziła, że nie może mi pokazać tych anulowanych paragonów, bo fizycznie ich nie ma. Pozostaje tylko robić zdjęcie monitora na którym wyświetlały się pozycje które tam były (no takich cyrków nie będę robił), albo zapisywać godzinę o której to się wydarzyło. Jednak lepszym straszakiem na nieuczciwych kasjerów byłby wydruk z drukarki.
Niedawno złapałem jedną z kasjerek, która brała kwotę od klientów (zazwyczaj starszych osób), paragon anulowała, a pieniądze w kieszeń.
Oczywiście mógłbym kasjerom ustawić w opcjach zakaz anulowania paragonów, ale to wiązałoby się z tym, że musiałbym przebywać na sali sprzedaży 14 godzin. Oczywiście jest to niemożliwe.
Na innych stanowiskach mam drukarki ustawione w trybie online i tu nie mam żadnego problemu, bo gdy zdarzy się taka sytuacja, że trzeba anulować paragon, to się anuluje, ale anulowany paragon trafia do szuflady.
Dlatego pytam, czy przy tak ustawionych opcjach, którem mam jest jakaś szansa, żeby te paragony mogły się jednak drukować.
Oczywiście jeżeli jest to nie możliwe, no to trudno, będę zmuszony wymyślić coś innego, ale jeżeli można by było dorobić taką opcję, i nie jest to jakaś niemożliwa lub skomplikowana rzecz, to by bardzo pomogło.
 
 
krzysiek 

Pomógł: 4 razy
Posty: 158
Wysłany: 2017-12-27, 12:09   

Nie ma obecnie takiego mechanizmu, aby logować anulowane paragony. Można to jednak zrobić wykorzystując opcję wyświetlacza zewnętrznego.
Należy wybrać port "USB" i wpisać tam nazwę pliku np c:\katalog\transakcje.txt

W konfiguracji wyświetlacza należy logować pobierane pozycje i najważniejsze - w zakładce "Anulacja" wpisać coś co będzie informowało nas, że jest to paragon anulowany - wystarczy coś takiego: "anulowano paragon\n".

Plik będzie zawierał wszystko co zostało nabite na kasę, więc co miesiąc należy taki plik usunąć aby nie spuchł za bardzo.

(taka funkcjonalność dostępna jest od wersji 9132)
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2017-12-27, 12:39   

Dziękuję bardzo.
Jak się pokaże to będę testował.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2018-01-06, 14:24 ]
Wszystko śmiga.
Jest OK.
Dziękuję bardzo
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2018-03-26, 14:50   

Mam pytanie zrobiłem wszystko jak wyżej.
Wpisałem dwie takie komendy:
ANULOWANY PARAGON Data: $[Data]$ Godz: $[Godz]$ | Sprzedawca: $[Nazwisko]$ \n-----\n

***STORNO POZYCJI Data: $[Data]$ Godz: $[Godz]$ | Sprzedawca: $[Nazwisko]$ **** $[Nazwa]$ $[Symbol]$ | Ilosc: $[Ilosc]$ Cena: $[Cena]$ \n-----\n

1. Czy da radę wymusić w programie, aby każde storno czy anulowany paragon zaczynał się od nowej linii?
2. Przy anulowanym paragonie, jest możliwość wyświetlenia co zostało anulowane jak przy storno, bo obecnie mam tylko, że jest anulowany. Jednak nie pokazuje jakie towary tam były, ani na jaką wartość.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-03-30, 12:15   

Jeśli przed napisem storno doda Pan znaczek \n
to będzie od nowej linii. Jesli ma być nazwa towaru, to trzeba dodać wyrażenie: $[Nazwa]$

Czyli proszę poprawić komendy na takie:

Kod:
\nANULOWANY PARAGON Data: $[Data]$ Godz: $[Godz]$ | Sprzedawca: $[Nazwisko]$  **** $[Nazwa]$ $[Symbol]$ | Ilosc: $[Ilosc]$ Cena: $[Cena]$ \n-----\n

***\nSTORNO POZYCJI Data: $[Data]$ Godz: $[Godz]$ | Sprzedawca: $[Nazwisko]$ **** $[Nazwa]$ $[Symbol]$ | Ilosc: $[Ilosc]$ Cena: $[Cena]$ \n-----\n
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2018-04-06, 09:59   

Witam,
Wkleiłem tak jak Pan napisał, ale jednak dalej nie zaczyna od nowego wiersza...
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-04-11, 12:44   

To jeszcze raz:

Kod:
\nANULOWANY PARAGON Data: $[Data]$ Godz: $[Godz]$ | Sprzedawca: $[Nazwisko]$  **** $[Nazwa]$ $[Symbol]$ | Ilosc: $[Ilosc]$ Cena: $[Cena]$ \n-----\n
\n***
\nSTORNO POZYCJI Data: $[Data]$ Godz: $[Godz]$ | Sprzedawca: $[Nazwisko]$ **** $[Nazwa]$ $[Symbol]$ | Ilosc: $[Ilosc]$ Cena: $[Cena]$ \n-----\n
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2023-06-01, 16:48   

Dzień dobry,
Odświeżę trochę temat, mam następujący problem:
Storno:
Kod w wyświetlacz zewnętrzny konfiguracja urządzenia :

Kod:
$[Ilosc]$,$[Symbol]$,$[Nazwa]$  \n



Wartość końcowa w pliku .txt

Kod:
0,002,KAUCJA 1.00 ZL 
0,5901559830009,TATRA JASNE PELNE 0.5L BUT 
0,002,KAUCJA 1.00 ZL 
0,5902705000208,MOCNE JABLONOWO 0.5L BUT 


Nie ma faktycznych wartości jakie zosały zestornowane "$[Ilosc]$"

//////////////////////////////////////////

Zakładka Anulacja (Anulowany dokument )
Kod:
$[Ilosc]$,$[Symbol]$,$[Nazwa]$  \n


Wartość końcowa w pliku .txt (brak jakich kolwiek danych)

Kod:
0,, 


Pozycje:
Przy minusowaniu kaucji za butelkę tego nie uwzględnia :



przykład jest:
Kod:
0,002,1.00
1,5901559830009,2.89
1,002,1.00
1,5902705000208,2.80
1,002,1.00


powinno być:
Kod:
-5,002,1.00
1,5901559830009,2.89
1,002,1.00
1,5902705000208,2.80
1,002,1.00


Czy ja mam coś źle skonfigurowane czy po prostu to błąd w programie?
Pozdrawiam.
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2023-06-02, 11:28   

anulowane paragony już się same importują do serwera, nie potrzeba żadnych kombinacji z dodatkowymi wyświetlaczami
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2023-06-04, 15:40   

A w którym miejscu?
Trochę szkoda, bo zapis do pliku mi bardzo odpowiadał z tego powodu, że mam napisany skrypt do dalszej obróbki, a wyciąganie danych z programu to trochę zmienia postać, rzeczy. Dla mnie takie coś by odpowiadało i jeżeli to nie problem dobrze by było gdyby ta funkcjonalność działała ;)
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2023-06-05, 06:02   

Anulowane paragony do paragonów, a anulowane faktury do faktur
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2023-06-15, 18:57   

Dziękuję, bardzo ale jeszcze pozostaje kwestia storno, że nie zapisuje ilości do pliku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group