Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Ezab Delta Lux homologacja zprzed lipca 2001
Autor Wiadomość
ytsejam 

Posty: 25
Wysłany: 2011-01-31, 00:35   Ezab Delta Lux homologacja zprzed lipca 2001

Mam następujący problem:
Mam dwie kasy Elzab Delta. Jedna z homologacją 2001 która pracuje stale w sklepie - pozostało na niej poniżej 300 raportów. Druga stoi na zapleczu jako zapasowa z homologacją zprzed roku 2001 której też zostało około 300 raportów. Postanowiłem kasy zamienić od 1 lutego 2011. Okazuje się jednak, że program nie widzi kasy pod żadnym ze sterowników do Delty. Czyżby w programie nie było już sterownika pod starą Deltę ? Proszę o odpowiedź bo 1 luty już blisko.
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2011-01-31, 09:19   

Proponuję najpierw sprawdzić jaka jest ustawiona prędkość transmisji w kasie, nr tej kasy. Na stałe wpisać te parametry do programu. Może autodetekcja zawodzi (miałem takie przypadki). Natomiast jeśli to nie rozwiąże problemu, to może port w kasie jest uszkodzony (z kolei czegoś takiego w Deltach jeszcze nigdy nie miałem, w innych kasach owszem).
Zakładam, że testowałeś na tym samym kabelku.
Sprawdź też, czy przypadkiem nie masz wpisanego nr unikatowego w konfiguracji kasy w programie F8 (dodatkowe funkcje) -> F10 (identyfikacja)...
 
 
 
ytsejam 

Posty: 25
Wysłany: 2011-01-31, 09:51   

Witam,
Problem został wyjaśniony. Okazało się, że kabelek na którym podpiąłem kasę jest niesprawny. Trzeba było polutować. Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.
Krzysztof Jobke
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group