Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: piotrek
2020-08-12, 11:04
Jak zainstalowac program w sieci lokalnej??
Autor Wiadomość
Ania 


Pomogła: 5 razy
Posty: 114
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-10-27, 12:01   Jak zainstalowac program w sieci lokalnej??

Główny program instalujemy na komputerze "serwer". Przy instalacji gdy program pyta się o położenie programu wskazujemy (np: C:\SB4). Kolejny krok to pytanie o położenie danych - pozostawiamy puste.

Na komputerze "końcówka" w pierwszym przypadku postępujemy tak samo jak przy instalacji na serwerze a w drugim pytaniu o położenie danych należy podać ścieżkę do komputera serwer (np: \\SERWER-PC\C\SB4).

Jeśli nie znamy ścieżki do serwera możemy kliknąć "Inny dysk/udział", program sam odnajdzie nam wszystkie dostępne komputery w sieci lokalnej, z listy wybieramy tek który jest serwerem.

[ Dodano: 2009-10-27, 12:04 ]
Czy aktualizację programu musimy wykonać na wszystkich komputerach w sieci?

[ Dodano: 2009-10-27, 12:06 ]
Program aktualizujemy tylko na komputerze który jest serwerem a końcówki same się aktualizują z bazy danych z serwera komunikując przy tym użytkownika.

[ Dodano: 2009-10-27, 12:07 ]
Czy program musi być zamknięty gdy go aktualizujemy?

[ Dodano: 2009-10-27, 12:08 ]
Program na serwerze oraz wszystkie końcówki muszą być zamknięte gdy go aktualizujemy.

[ Dodano: 2009-10-27, 12:11 ]
Co zrobić gdy wszystkie końcówki są wyłączone a instalator nie pozwala zainstalować aktualizacji komunikując ze ktoś pracuje w sieci?

[ Dodano: 2009-10-27, 12:16 ]
Instalator wykrywa ze pracuje "Harmonogram zadań", który traktowany jest jak osobny użytkownik lub "Terminal" czyli ktoś łączy się przez zdalny pulpit z SB.

Żeby sprawdzić ilu użytkowników pracuje w sieci wchodzimy w menu "Inne/O sieci"

Dodatkowy opis:
http://symplex.eu/www/pom/porady/instalacja.htm
_________________
Indywidualne szkolenia Small Business i Bistro
https://szkoleniasb4.wixsite.com/szkoleniasb4
Ostatnio zmieniony przez Ania 2009-10-28, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-10-27, 12:46   

Podobny wątek:
http://symplex.eu/forum/viewtopic.php?t=49
szczególnie polecam link do artykułu o udostępnianiu plików.
 
 
 
andrzej 
Jendrek

Posty: 21
Wysłany: 2009-11-23, 13:32   

Witam
Dwie dodatkowe uwagi dotyczące instalacji Small Business'a a programów antywirusowych.
Jeżeli jest to pierwsza instalacja w sieci lokalnej zalecane jest aby na czas instalacji programu wstrzymać czasowo pracę programu antywirusowego. Po instalacji należy sprawdzić jak program antywirusowy reaguje na działanie SB i jeżeli występuje intensywna kontrola programu to w programie antywirusowym trzeba określić tzw. "wyjątki" czyli wykonać wpis (zaznaczyć w opcjach) żeby nie było wykonywane skanowanie (antywirus i zapora sieciowa) pliku "ksiegaw.exe" oraz folderu z lokalizacją bazy na serwerze sieciowym. Można także wyłączyć ze skanowania folder Small Business'a na lokalnym dysku. Small Businessa'a wirusy się nie czepiają (nie spotkałem jeszcze takiego przypadku) a wpisanie powyższych opcji znacząco przyspiesza pracę programu. Niektóre antywirusy na ustawienia domyślnych przy instalacji potrafią być bardzo uciążliwe spowalniając skutecznie pracę aplikacji.

Pozdrawiam
Jendrek
______________________________________
Użytkownicy dzielą się na dwie kategorie:
tych stracili dane i tych co je dopiero stracą. :-)
 
 
 
kaflo 

Pomógł: 2 razy
Posty: 103
Wysłany: 2009-11-23, 23:46   

Witam!!
Zalecam jeszcze dodanie wyjątku do WINDOWS-owego FIREWALLA, bo on też potrafi skutecznie spowolnić pracę aplikacji.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-11-25, 12:57   

kaflo napisał/a:
Witam!!
Zalecam jeszcze dodanie wyjątku do WINDOWS-owego FIREWALLA, bo on też potrafi skutecznie spowolnić pracę aplikacji.

To jest bardzo ciekawa sugestia.
 
 
 
kaflo 

Pomógł: 2 razy
Posty: 103
Wysłany: 2009-11-25, 14:04   

U mnie sytuacja wyglądała tak: gdy w sieci pracował tylko serwer + 1 stanowisko wszystko było ok, natomiast jak dochodziło jeszcze jedno stanowisko small zaczynał się ostro zawieszać, dopiero jak dodałem odpowiednie reguły w fierwallu to problem ustał.
 
 
bgronski 

Pomógł: 6 razy
Posty: 139
Wysłany: 2009-12-03, 22:24   

FHU DAVICOM napisał/a:
Dwie dodatkowe uwagi dotyczące instalacji Small Business'a a programów antywirusowych.
Jeżeli jest to pierwsza instalacja w sieci lokalnej zalecane jest aby na czas instalacji programu wstrzymać czasowo pracę programu antywirusowego. Po instalacji należy sprawdzić jak program antywirusowy reaguje na działanie SB i


Mógłby kolega nieco przybliżyć problem ? Mam Sb4 u klientów pod wieloma antywirusami (nod32 3 i 4 , AVG , Kaspersky ,Norton , Avast i jakoś się z tym nie spotkałem . Pod kontrolą których antywirusów można napotkac tego typu problemy ?
_________________
całe życie z wariatami
 
 
apat 

Posty: 3
Wysłany: 2020-08-07, 16:14   

Witam,
Nie jestem pewien, czy powinienem założyć nowy temat, czy odpowiedzieć w tym, w związku z tym za pomyłkę z góry przepraszam.

Mam problem podczas instalacji wersji sieciowej. Opiszę najpierw jak postępowałem i jaki efekt osiągnąłem.

1. Na komputerze server udostępniłem zasób z dyskiem, na którym znajduje się oprogramowanie w ramach standardowego mechanizmu systemu windows. Skonfigurowałem oczywiście stałe IP na routerze i podłączyłem go do sieci
2. Zmapowałem dysk sieciowy na ten zasób na komputerze klient i przetestowałem odczyt zapis i usuwanie plików
3. Na komputerze klient zainstalowałem wersję demo i wskazałem jej ścieżkę do bazy na zmapowany dysk sieciowy. (Próbowałem też wersję z bezpośrednim adresem na serwer)
4. Niestety po uruchomieniu programu na komputerze klient prosi mnie on o założenie nowego miesiąca i po wejściu do tabeli magazyny nie widzę magazynu z komputera server.

Próbowałem również przenieść cały folder sb4 z komputera server na komputer klient i w pliku opcje.txt zmienić ścieżkę do bazy. Niestety to w również nie pomogło.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i może mi wskazać co zrobiłem źle ?
_________________
Pozdrawiam Arek
 
 
Piekary 

Pomógł: 6 razy
Posty: 136
Wysłany: 2020-08-08, 06:54   

Trochę chaotycznie opisujesz, zacznijmy od pliku opcje.txt ma mieć postać:
-K=Z:
czy taka jest ( litera Z jest literą dysku)
 
 
apat 

Posty: 3
Wysłany: 2020-08-09, 22:26   

w pliku opcje.txt mam następujący wpis:
-K=Z:\SB4
i wchodząc za pomocą eksploratora plików do tej ścieżki widzę pliki programu
_________________
Pozdrawiam Arek
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-08-11, 15:26   

apat napisał/a:
w pliku opcje.txt mam następujący wpis:
-K=Z:\SB4
i wchodząc za pomocą eksploratora plików do tej ścieżki widzę pliki programu


Wygląda prawidłowo. A jak Pan uruchamia Smalla? Czy za pomocą skrótu, który powstał przy instalacji? Bo jeżeli nie, to Small nie będzie zaglądał do pliku opcje.txt
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Piekary 

Pomógł: 6 razy
Posty: 136
Wysłany: 2020-08-12, 07:45   

Cytat:
2. Zmapowałem dysk sieciowy na ten zasób na komputerze klient


Jeżeli dysk jest zmapowany na ten "zasób" czyli na folder SB4 to ścieżka -K=Z:\SB4 jest nieprawidłowa, program w zmapowanym folderze SB4 szuka folderu SB4 :lol:

Spróbuj -K=Z:
 
 
apat 

Posty: 3
Wysłany: 2020-08-12, 10:02   

Moim błędem, było nie korzystanie ze skrótu. Dziękuję za pomoc
_________________
Pozdrawiam Arek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group